Mrzeżyno

Mrzeżyno to nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie, 18 km od Kołobrzegu.

Położenie nad Bałtykiem, u ujścia rzeki Regi – sprawia, że miejscowość jest bardzo atrakcyjna. Rega jest najdłuższą w Polsce rzeką, wpadającą bezpośrednio do morza ( Wisła do zatoki Gdańskiej, Odra do zalewu Szczecińskiego ).

Mrzeżyno jest prawdziwym rajem dla: wędkarzy, pasjonatów spływów kajakowych i sportów wodnych, a także dla miłośników wycieczek rowerowych i pieszych. Miejscowość jest oddzielona jest od morza szeroką, piękną plażą i pasmem wydm porośniętych sosnami, dzięki którym występuje tu mikroklimat morski – charakteryzujący się małymi wahaniami temperatury i dużą zawartością jodu i soli morskich, które korzystnie wpływają na samopoczucie.

Bezpieczne i dobrze zorganizowane kąpielisko od 2005 roku wyróżniane jest „Błekitną flagą”. Mrzeżyno posiada 5 zejść na plażę( utwardzone i oświetlone ścieżki z ławeczkami ). Port rybacki i jachtowy z pięknym spacerowym nabrzeżem jest po remoncie. Promenada nadmorska ( 1 km) biegnie pośród nadmorskiego lasu i łączy plac z pomnikem „Zaślubin z morzem” z głównymi zejściami na plażę. Zachęcamy do spędzenia urlopu włąśnie w Mrzeżynie.

Wczasy spędzone u nas urozmaicą Państwu wiele możliwości i atrakcji.